KONST / Litografier / Färglitografi 12837109
nr 1283 7109
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Färglitografi, Ansikte. Signerad, numrerad 80/100. Motivet: 50x70 ca
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
3.800 kr
måndag 21 oktober 2019
kl 18:46:58
1.000 kr
3.600 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
2.000 kr
2.200 kr (Budbetjänt)
2.800 kr
3.000 kr (Budbetjänt)
3.400 kr
3.600 kr (Budbetjänt)
21 okt
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström